Hafriyat

Hafriyat

Hafriyat, belli bir toprak alanın şekillendirilmesi için çeşitli gelişmiş araçlar ile gerçekleştirilen kazma ve taşıma gibi işlemlerinin bütünü olarak tanımlanabilir.

Hafriyat ihtiyacı özellikle geniş toprak alanların belli bir bina yada daha farklı özel amaçlı yapı projeleri için uygun zemininin sağlanması için gerçekleştirilmektedir.

Hafriyat Nasıl Yapılır?

Belli bir toprak alan üzerinde yada derinliğine bağlı olarak, gerçekleştirilecek olan proje doğrultusunda hafriyat işleminde aşağıdaki yöntemlerin bir yada bir kaçı gerçekleştirilmektedir.

  • Toprağın belli bir derinliğe kadar kazılması

  • Kazılmış olan toprağın belli bir alana taşınması
  • Belli bir alan sınırlarını kapsayan bir kanalın açılması
  • Gereksiz molozların, çöplerin vb. işe yaramayan birikintilerin kaldırılması

Tüm bu işlemler ilkel yöntemler yerine, mekanik teknoloji ile geliştirilmiş olan motorlu araçlar ile gerçekleştirilmektedir. Bu sayede günler, aylar ve hatta yıllar alabilecek bir çalışma süreci sadece birkaç güne indirgenmiş olmaktadır.

Hafriyat Araçları Nelerdir?


Bu araçlar motorlu araçlar olup; Budozer, Dozer, Skreyper, Ekskavatör, Damperli Kamyonlar, Yük Taşıyıcı olarak sıralandırılabilir.
Bu araçların kullanımını gerçekleştirecek olan personelin ilgili araç hakkında ve bu araç ile uygulanabilecek işlemler hakkında ileri derece bilgi sahibi olması gerekmektedir. Bu nedenle ilgili proje küçük yada büyük çaplı olsa da fark etmez, bu araçları kullanacak kişilerin ilgili ehliyetlere sahip olması büyük önem arz eder.

Hafriyat Firmaları

Hafriyat firmaları yukarıda sıraladığımız başlıca hafriyat araçlarına ve bu araçları kullanmak için ilgili kriterleri sağlamış olan personellere sahiptir. Hafriyat firmaları genel olarak belli bir kamusal yada özel proje doğrultusunda hizmet vermektedirler. Projenin büyüklüğü ve ihtiyacı doğrultusunda uygun araçları sağlarlar.
Hafriyat firmalarının aktif olarak çalıştığı başlıca projeler; bina projeleri, toplu konu projeleri, sanayi alanları, çevre düzenleme çalışmaları, alt yapı çalışmaları gibi çeşitli çalışmalar sıralandırılabilir.

Hafriyat hizmetleri sağlayan firmalara ulaşmak istediğinizde, bunu sizlere olabilecek en yakın bir firma olarak belirlemek doğru olacaktır. Bu hizmetleri sağlayan kamu hizmetinde de kullanılan, taşeron firma araçları olduğu gibi, özel olarak kiralanabilen araçlar da bulunmaktadır. Projenizin büyüklüğü ve amacı doğrultusunda iletişim kurmanız daha doğru olacaktır.

Biz Kimiz - Genç Arslan İnşaat
Neden Biz - Genç Arslan İnşaat
Hakkımızda - Genç Arslan İnşaat

Bugün bir teklif almak için hazır mısınız?

Bizimle İletişime Geçin

İnşaat sektörünün deneyimli kuruluşlarından olan Genç Arslan firması yaklaşık yarım asırlık bir tecrübe ve deneyime sahiptir.

GENÇ ARSLAN YAPI İNŞAAT MÜTEAHHİTLİK GIDA SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

Mehmet Akif Mah. Aşıkveysel Cad. Arif Hikmek Sk. No:15/A, Küçükçekmece - İSTANBUL
info@gencarslaninsaat.net
0532 438 37 09
0532 775 44 65

0212 472 21 52